İptal ve İade Şartları

www.muglaelsanatlari.com.tr iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

CAYMA HAKKI KAPSAMINDAN ÜRÜNÜN İADESİ

Satın alınan üründen yasal Cayma Hakkı kapsamında iadesi 14 (on dört) gün içerisinde yapılabilir.
Ürünün 14 (on dört) günlük yasal Cayma Hakkı kapsamında iade edilebilmesi için; ürünün faturası, faturası kurumsal olarak düzenlenen satışlarda kurumun düzenleyeceği iade faturası, garanti belgesi, orijinal kutusu, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak MELSA MUĞLA EL SANATLARI SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

www.muglaelsanatlari.com.tr Online Mağaza’dan satışı yapılmış ürünlerin iade şartlarına uygun şekilde MELSA MUĞLA EL SANATLARI SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ’ne ulaştırılması durumunda ürün tutarının iadesi için işlemler en kısa zamanda başlatılır. Ücret iadesi sadece ürünün satın alındığı kredi kartına yapılmaktadır. Kredi kartına ücret iadesi işlemi banka tarafından tamamlanmaktadır.

KARGO TESLİMATI SIRASINDA ÜRÜNÜN İADESİ

www. muglaelsanatlari.com.tr Online Mağaza’dan yapılan tüm alışverişlerde ürün normal şartlarda 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.
Satın alınan ürün kargo görevlisi tarafından teslim edildiğinde paket içeriği kontrol edilmelidir.

Paket içerisinde eksik ürün olması durumunda kargo görevlisinden tutanak düzenlenmesi istenmelidir. Kargo görevlisi bu tutanağı, ürün paketi ve faturası ile birlikte MELSA MUĞLA EL SANATLARI SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ’ne teslim edecektir.

MELSA MUĞLA EL SANATLARI SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ’ne ürün ve fatura eksikliği gidererek ürünü belgeleriyle birlikte tekrar tercih edilen teslimat adresine gönderir.

KARGO TESLİMATINDAN ÖNCE SİPARİŞİN İPTALİ

Satın alınan ürün kargoya teslim edilmeden ya da gönderi durumundayken iptal talepleri 0252 212 91 64 numaralı hatta iletilmelidir. Gelen iptal talebini işleme alarak ücret iadesini başlatacaktır.